Kennel Go To Golden

Results

Brugsprøve
 
See English below..
 
Brugsprøve
Bestået
 
C-prøver
        1. præmie begynderklasse C
  1. præmie åbenklasse C
  3. vinder vinderklasse C
  1. vinder vinderklasse C
   2. vinder vinderklasse C 
    3. vinder vinderklasse C  
  1. vinder vinderklasse C
  2. vinder vinderklasse C

 
B-prøver
2 x 1.præmie begynderklasse B / 1 x Dagens Bedste Hund
4 x 1.præmie åbenklasse B  / 3 x Dagens Bedste Hund
1. vinder med CK og certifikat i vinderklasse B
2. vinder med CK i vinderklasse B
2 x bestået med udmærkelse i vinderklasse B
 
A-prøver
1. præmie åbenklasse A
1. Vinder med certifikat i vinderklasse A
3. vinder vinderklasse A
 
International FT
3. vinder
  
Working Test Vinderklassse
Bestået
Bestået
3. vinder
6. vinder
3. vinder
5. vinder
5. vinder
4. vinder
4. vinder
Bestået
Bestået
4. vinder
3. vinder
Bestået
Bestået
 
DM for hold Dansk Retriever Klub 2015
Bedste hund på post 3
 
Nordic Championship for hold 2013
 Bronze Vinder
 
Nordic Champioship for hold 2015
Sølv Vinder
 
Nordic Championship for hold 2016
Sølv Vinder
 
DM for hold-WTGolden 2014
 Bronze Vinder
 
  Åbenklasse top 10.  2011
Niko blev nr. 2. 

Udstilling - Exc. BK Plac. 2 CK
 
Andre prøver
DJUs Apporteringsprøve Bestået 30p. 2011
DJUs Appoteringsprøve 30p. Bedste hund. 2012
DJUs Apporteringsprøve Bestået 30p. 2013
 
Danmarks Jægerforbunds Racedyst 2011
Dagens bedste / hurtigste hund
 
 
Bestået Kvalifikationsprøve
 
Eksteriørbeskrivelse: Velformet hoved, kunne ønske lidt mere kønspræg, korrekt bid, velformede øjne, velansatte ører, lidt stejle skuldre, velstillede lemmer, pæne poter, velbuede ribben, tilstrækkelig vinklet bag, lavt ansat hale, ikke i bedste pels, aktive bevægelser, godt temperament. / Dommer Kaj Falk Andreasen
 
Praktiske prøve: Alle opgaver løses i fin stil / Dommer Anders Madsen
 
_____________________________________________________________________________
 
 
Obedience test
Passed

C- Field Trail
1 price beginners class
1 price open class
  3rd. winner class
1st. winner class
2nd. winner class
3rd. winner class
1st. winner class
2st. winder class

 
B- Field Trail
2 x 1.prices beginners class / 1 x Best of the day
4 x 1 price open class / 3 x Best of the day
1st. winner class with CK and certificate
2st. winner class with CK
Passed with honours in winner class
Passed with honours in winner class

A - Field Trail
1 price open class
F.T.W with certificate
3rd. winner class
 
International FT
`` Good ``
 
Working Test winnerclass
Passed
Passed
3rd. winner class
6th. winner class
3rd. winner class
5th. winner class
5th. winner class
4th. winner class
4th. winner class
Passed
Passed
4th. winner class
3th Winner class
Passed
Passed
 
Denmark`s Championship for teams in Danish Retriever Club 2015
Best dog on post 3.

 Nordic Championship for teams 2013
 Bronze winner
 
Nordic Championship for reams 2015
Silver winner
 
Nordic Championship for teams 2016
Silver winner
 
Denmark’s Championship for teams - WT Golden 2014
 Bronze winner
 
  Open class top 10. 2011 
2nd. best dog in open class in 2011

 Show -  Exc. BK Plac. 2 CK

Other field trials
DJU’s Retrieving field trail passed 30 points in 2013
DJU’s Retrieving field trail passed 30 points and best of the day in 2012
DJU’s Retrieving field trail passed 30 points in 2011

 Danmarks Jægerforbunds Breed Contest in 2011
Best of the day / Fastest of the day

Qualification test passed

Exterior Description:
 
Practical test:
All tasks are performed in fine style / Judge Anders Madsen
Claus Kristensen | Dagnæsparken 26, 8700 Horsens - Denmark | Tlf.: +45 2521 5148 | gotogolden@outlook.dk